S Popradom sa história praženia kávy a spracovania čaju spája už od roku 1955, keď tu vznikli Pražiarne, baliarne a skladište štátneho obchodu. V tom čase celá ich výroba bola sústredená do dvoch garáží, v ktorých pracovalo šesť zamestnancov. V rokoch 1958 až 1962 vyrástol v Poprade nový závod s výrobnou kapacitou až 450 ton kávy ročne.

Dnes sú Baliarne obchodu Poprad najväčším spracovateľom kávy a čaju na Slovensku.

Popradská káva ponúka široký výber mletých a zrnkových káv. Každý kávičkár si určite vyberie podľa svojej chuti tú pravú. Klasické kávy dopĺňa v tomto portfóliu aj instantná káva a káva bez kofeínu.

Extra špeciál
Výnimočná chuť a výrazná aróma – takto stručne sa dá charakterizovať káva s vyše 50-ročnou tradíciou – káva Extra špeciál – pražená mletá káva arabika. Tajomstvo tejto originálnej receptúry si odovzdávali už starí majstri pražiči.

Espresso zrnkové kávy
Zrnkovým kávam Colombia espresso, Espresso professional a Finca caffé prídu na chuť aj tí najnáročnejší kávičkári. Tie najlepšie zrná z uznávaných plantáží Strednej a Južnej Ameriky, ktoré sa vyznačujú svojou vysokou kvalitou sú základom pre najnovšie espresso kávy značky Popradská. Vychutnajte si svoje espresso doma či v práci.

Mleté kávy
Popradská káva ponúka široký výber mletých káv. Každý kávičkár si vyberie podľa svojej chuti. Kým Premium zmes je absolútne vyvážená a lahodná káva, Mocca exclusive vyniká svojou výnimočnou arómou v jej najsýtejšej podobe. Romanca je zas bohatá v chuti a výrazná v aróme. Bezkofeínová káva je určená všetkým, ktorí zo svojho života vylúčili kofeín, ale ostali verní chuti kávy.

Instantné kávy
Milovníkom instantných káv ponúkame kávy Extra špeciál a Finessa, ktoré prinášajú nový zmyselný zážitok lahodnej chute a podmanivej arómy v praktickej instantnej podobe. Nechajte sa zlákať príjemným rozjímaním pri voňavej šálke kávy.

Gastro kávy
Zrnkové kávy vyhľadávajú milovníci dokonalej kávovej chuti. Čerstvo zomleté kávové zrno vyniká svojími nezameniteľnými vlastnosťami a harmóniou vône. Milovníci najkvalitnejšieho espressa určite siahnu po káve Finca. Na výber sú aj ďalšie zaujímavé kávové zmesi ako je Restaurant a Espresso Professional

Zdroj: popradskakava.sk

Leave a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Send this to friend