V sedemnástom kole Tipsport ligy sa v Poprade odohral súboj medzi HK Poprad a HK Dukla Ingema Michalovce, ktorý skončil stavom 2:0 pre domáci tím. V zápase padli len dva góly, pričom pri oboch asistoval Takáč. Prvý z nich umiestnil Zagrapan, druhý sa v bráne ocitol vďaka Leclercovi. Rozhodcami stretnutia bol Valach, Kókai, Durmis a Soltész.

Prvá tretina bez napínavých zvratov

Popradčania si zažili premiérový zápas pod taktovkou nového hlavného trénera s množstvom predošlých skúseností, Petra Mikulu. Ten vystriedal Františka Štolca, ktorý sa len nedávno svojej funkcie oficiálne vzdal. Hoci sa zdalo, že hostia sú o niečo priebojnejší, pokazili im to ich pomerne časté vylúčenia. Chyba obrany hostí však takmer znamenala gól, ktorý mal v muške Zagrapan. V poslednej chvíli ho však zastavil rýchly Dalhuisen. Koniec 9. minúty znamenal koniec hry pre Hančáka, ktorý fauloval Mateja Paločku, čo okamžite sklamalo všetkých, ktorí podávali športové tipy.1 Päťminútovú presilovku domáci nedokázali premeniť, dokonca sa nevedeli dostať ani do útoku. Takmer skóroval aj Bjalončík, a to v 14. minúte. Hosťovský brankár sa však dokázal presadiť a útok prerušil.

Bezgólová druhá tretina, rozhodnutie v tretej

Druhá tretina sa taktiež zaobišla bez gólu, no priebeh bol napínavý. Domáci sa pred zrakmi 1 814 divákov dostali do presilovky o dvoch hráčov a Popradčania sa počas nej snažili skórovať do Trenčanovej brány takmer z každej strany. Napriek veľkej horlivosti hráčov sa im puk do brány dostať nepodarilo. Posledná tretina východniarskeho derby bola tiež pomerne vyrovnaná a plná súbojov. Prvý gól stretnutia prišiel až v 53. minúte, kedy hostia nestihli brániť útok domácich. Medzery v defenzíve sa ujal Zagrapan, ktorý Trenčanovu bránu trafil úplne presne. Len dve minúty pred ukončením stretnutia sa Dukla rozhodla stiahnuť brankára, čo však nakoniec vyústilo do gólu Leclerca. Pre Popradského brankára Vošvrdu to znamená čisté konto už v treťom zápase tejto sezóny.

Šimko tím pochválil, Chudý to berie ako trest

Ján Šimko, ktorý je asistentom popradského trénera si myslí, že hráči si zápas vydreli a verili, že všetky body vezmú oni. Podľa neho sa šťastie priklonilo na ich stranu, no pochválil aj tím súperov za oduševnený výkon. Dodáva, že výhra by im mohla pomôcť v ďalších zápasoch. Tréner Michaloviec, Miroslav Chudý, je zo zápasu sklamaný. Jeho tím opäť zo súboja odišiel bez bodu a dokonca aj bez streleného gólu. Povedal však tiež, že jeho hráči v zápase makali a nehrali zle. Myslí si, že o výsledku prakticky rozhodol jeden gól a šťastena sa mohla prikloniť na obe strany. Hovorí tiež, že šance nedokázali premeniť a v prvej tretine boli často vylučovaní. Navyše prišli o Hančáka. Chudý tiež tvrdí, že netuší, za čo sú trestaní, ale bodovo sa im nedarí. Verí, že v ďalších zápasoch sa im podarí premeniť snahy na body.