Ešte na prelome decembra a januára mali Popradčania šnúru siedmich zápasov, z ktorých si odniesli body zo šiestich víťazstiev a jednej remízy. Radosť im na začiatku mesiaca prekazila až Nitra. Ich ďalšie zápasy sa odvtedy nesú v znamení striedania výhry a prehry. K dobrým výsledkom klubu neprispieva ani zdravotný stav hráčov. Na dlhodobú PN odišli Daniel Brejčák, Ľubomír Dinda, Radomír Heizer či Peter Lichanec.

S Košicami prehrali 6:2

Napriek značnému úbytku síl popradského kádra išli hráči do nedeľného zápasu proti Košiciam naplno. Počas prvej tretiny oba tímy strelili po dva góly, druhá tretina sa skončila bez gólu. Zápas vyzeral vyrovnane až do 43. minúty, kedy Košičania „Kamzíkom“ nastrieľali až štyri góly. K zápasu sa vyjadril aj Samuel Mlynarovič, strelec prvého gólu a druhý najproduktívnejší hráč Popradu. Podľa neho nastal zlom potom, čo košický tím strelil podtatranskému tímu tretí gól. Košičanov to výrazne podporilo pokračovať v agresívnejšom ofenzívnom tempe, popradských hokejistov situácia skôr vyviedla z miery a nedokázali na ňu adekvátne odpovedať. Ďalším aspektom hry bolo, že „Kamzíci“ zvolili taktiku zamerať sa v stretnutí na defenzívu a vyhnúť sa otvorenej hre, čo sa v poslednej časti zápasu vypomstilo. Detailné výsledky tohto a iných zápasov ligy si môžete pozrieť aj na stránke https://extra.bet365.com/news/sk/Hokej

Na tím útočia zranenia

Na oscilujúce výsledky Popradu môžu mať vplyv aj maródky hráčov. Kvôli zraneniam nesmie hrať Heizer, Brejčák a Lichanec. Niektorí hráči sú navyše chorí a navzájom si chorobu nedobrovoľne „posúvajú“. Aj zdravotný stav Mlynaroviča bol na chvíľu otázny, pretože na ľade absolvoval tvrdý súboj s Martinom Dudášom. Podľa jeho vlastných slov je ale všetko v poriadku a jeho zdravotný stav nebol nijako vážne ohrozený. Po páde na ľad mu len údajne vyrazilo dych a potreboval nejaký čas na to, aby sa poriadne vydýchal.

Na Nitru im chýba desať bodov

Trenčín je v tabuľke aktuálne druhý. Napriek tomu, že šiestemu Popradu naň chýba až 10 bodov, Mlynarovič situáciu vníma s veľkou dávkou optimizmu. Podľa neho ich čaká ešte dosť zápasov na to, aby rozdiel dobehli. Navyše, do každého údajne vstupujú v plnom nasadení. Za výhodu považuje aj blížiacu sa olympiádu, kedy budú mnohé konkurenčné tímy oslabené o produktívnych hráčov. Snahou „Kamzíkov“ zostáva zlepšiť svoju pozíciu pred začiatkom play-off. Takticky sa tím zatiaľ bude sústrediť vždy na nadchádzajúci zápas, pretože základom získavania bodov je ambícia vyhrať každé jedno stretnutie.

Leave a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Send this to friend