Tím z pod Tatier, hokejový Poprad

Poprad podľahol Trenčínu 2:3

Tím z pod Tatier, hokejový Poprad, si na nedeľnom zápase s Trenčínom tak trochu vylámal zuby a klesol na tretie miesto od konca tabuľky. Na druhej strane, víťaznému Trenčínu sa po zisku troch bodov podarilo poskočiť o tri miesta nahor ponad Liptovský Mikuláš a Martin.

Napriek celkovému negatívnemu výsledku to bol práve Poprad, kto otváral v nedeľnou zápase skóre a ujal sa skorého vedenia. Troliga, strelec prvého gólu, našiel slabinu v súperovej bránke a strelou z pravého kruhu ju rýchlo potrestal. Domáci Trenčín chcel okamžite odpovedať, avšak jeho snaha vyšla na prázdno. Uplynulo dvanásť minút. Sieť bránky sa opäť rozvoľnila na strane domáceho tímu, ktorý tentokrát stihol reagovať pohotovo. Stav 2:0 sa rozmedzí dvoch minút upravil na priaznivejších 2:1. Viac sa upraviť skóre v prvej tretine domácim nepodarilo.

Trenčín si počas striedania strán vstúpil do svedomia. Nie príliš vydarené prvé dejstvo využil ako motiváciu pre lepší výkon a tri minúty po odpískaní druhej tretiny vyrovnával. Trenčín – Poprad, 2:2. To ale nebolo všetko. Trenčania mali v rukáve ďalšie eso v podobe Sýkoru. Tomu sa po góle v 36. minúte podarilo previesť vedenie stretnutia na stranu domáceho tímu, ktorý si ju udržal až do konca tretiny.

Posledná tretia tretina mala byť rozhodujúca. Poprad pre diery v obrane prišiel o počiatočné vedenie a v záverečnej dvadsaťminútovke ho mal v pláne získať späť. Jeho hokejistom však chýbala ráznejšia koncovka. Jeden z najzaujímavejších momentov stretnutia prišiel v 55. minúte. Strele smerujúcej do odkrytej bránky Trenčínu sa do cesty doslova hodil Fabian a na sklamanie Popradu tak zabránil ďalšiemu vyrovnaniu. Hostia sa na záver stretnutia ešte snažili vyrovnať odvolaním brankára a hraním power-play, no rovnako neúspešne. Poprad sa nakoniec musel vysporiadať s nepriaznivým výsledkom 2:3 a dostal sa do situácie, kedy musí premýšľať, ako sa vyhnúť ďalšiemu poklesu v tabuľke. Teoreticky posledné Nové Zámky (ak nerátame dvadsiatku) majú momentálne rovnaký počet bodov a hocijaké iné zaváhanie by pre Popradčanom mohlo znamenať prepad na dno a dosť možno aj zostup o ligu nižšie.

Tréner Popradu, Marcel Ozimák, po stretnutí pochválil úspešnejších súperov. Je si vedomý, že jeho zverenci po úspešnom začiatku tak trochu zaspali na vavrínoch a pre vlastné chyby viacnásobne inkasovali. Tréner je však stále odhodlaný spolu s svojim tímom bojovať a snažiť sa napredovať vpred.

Šancu na reparát dostane Poprad tento piatok v dueli so Zvolenom. Extraliga by mala byť svedkom vyrovnaného zápasu, pretože bilancia hovorí v prospech Popradu. Táto výhoda bude na druhej strane testovaná lepšou formou Zvolenu v súčasnej sezóne, ktorý momentálne obsadzuje piatu priečku.